Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Ice0Age
Ice0Age
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 21
BStars : 4636
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece și Hitman Reborn

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 7:08 am

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Animenew


Ultima editare efectuata de catre Ice0Age in Mar Mar 27, 2012 10:10 am, editata de 1 ori
Sus In jos
EdmondN1
EdmondN1
Membru nou

Membru nou

Sex : masculin
Mesaje : 3
BStars : 4563
Varsta : 28
Anime preferat : Code Geass, Code Geass R2

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 7:37 am

Buna BlezingStar Fansub, daca doriti sa incepeti un alt proiect, eu intai asi dori sa terminati intai cat mai repede proiectele actuale : Black Cat, Busou Renkin. Si daca ati dori sa traduceti totusi un proiect eu va sfatui sa traduceti anime`ul: "Pandora Hearts", este un anime excelent cautat de toata lumea, din pacate acest anime` este tradus de la 1-3ep. de o amatoare sau anime`ul "Myself;Yourself" ... . Faceti o treaba excelenta, mult succes in continuare.!


Inteleg ca va place anime`ul Naruto Shippuuden, dar se traduce si de 2 fansuburi, eu va sfatui sa incercati ceva unic ce nu este tradus de alte fansuburi. Wink .
Sus In jos
Ice0Age
Ice0Age
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 21
BStars : 4636
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece și Hitman Reborn

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 7:46 am

Pandora Hearts stiu ca era tradus complet de un alt fansub.
Sus In jos
Kitsune
Kitsune
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 316
BStars : 5017
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 7:50 am

Eu sunt de părere că ar trebui să traduceţi alt anime deoarece acesta deja este tradus de 2 fansuburi, puteţi face tot ceva vechi sau serie lunga daca doriţi Detectiv Conan.
Sus In jos
https://blezingstar.forumgratuit.ro
EdmondN1
EdmondN1
Membru nou

Membru nou

Sex : masculin
Mesaje : 3
BStars : 4563
Varsta : 28
Anime preferat : Code Geass, Code Geass R2

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 7:51 am

Era tradus, doar ca nu se mai gaseste nici un episod, pe net sunt doar 1 -3 RoSub.


Si va rog faceti ceva cu scrisu din Control Panel, pentru ca cand incepi sa scrii nu vezi aproape nimic, totul este negru. [cand vrei sa dai un comment,etc]
Sus In jos
Kitsune
Kitsune
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 316
BStars : 5017
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 7:53 am

Numai tu întâmpini această problemă. Scrisul este de culoarea albă/gri.
Sus In jos
https://blezingstar.forumgratuit.ro
Ice0Age
Ice0Age
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 21
BStars : 4636
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece și Hitman Reborn

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 7:55 am

Kitsune am mai zis ca o facem din plăcere . am mai menționat și altora că Detectiv Conan nu o să-l traducem sunt prea multe episoade de tradus și nu vreau să-mi iau această responsabilitate, plus că numi prea place anime-ul respeciv dacă ar veni o echipă gata să traducă și să encodeze Detectiv Conan laș începe.

Cred că avem și noi barem dreptu de a începe să traducem ce ne place și nouă nu numai vouă.
Sus In jos
Kitsune
Kitsune
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 316
BStars : 5017
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:02 am

Faceţi cum vreţi însă care e scopul să îl traduceţi pentru voi înafara faptului de a dovedi că ştiţi engleză. Oricum succes cu proiectul.
Sus In jos
https://blezingstar.forumgratuit.ro
Ice0Age
Ice0Age
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 21
BStars : 4636
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece și Hitman Reborn

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:03 am

Kitsune vorbești de parcă nai face parte din echipă. ))
Sus In jos
Kitsune
Kitsune
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 316
BStars : 5017
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:08 am

Păi findcă sunt din echipă vă dau un sfat ca mai bine începeţi un proiect sau terminaţi altul, asta ar aduce mai mulţi vizitatori şi ar mari fansubul.
Sus In jos
https://blezingstar.forumgratuit.ro
Ice0Age
Ice0Age
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 21
BStars : 4636
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece și Hitman Reborn

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:10 am

Păi Beelzebub sa terminat, lasă e plăcerea noastră şi munca noastra Wink stiu ce sa fac si cu vizitatori si cum sa-i aduc
Sus In jos
Kitsune
Kitsune
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 316
BStars : 5017
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:11 am

Ok atunci, succes cu seria.
Sus In jos
https://blezingstar.forumgratuit.ro
WhiteTiger
WhiteTiger
Membru nou

Membru nou

Sex : masculin
Mesaje : 1
BStars : 4561
Varsta : 31
Anime preferat : Steins Gate, Khr, Guilty Crown, Mirai Nikki, etc =))

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:21 am

CONTINUATI Umineko no Naku Koro =))
Sus In jos
Mihai112
Mihai112
Membru nou

Membru nou

Sex : masculin
Mesaje : 9
BStars : 4571
Varsta : 101
Anime preferat : One Piece, Fairy tail si multe altele :D

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:35 am

Parerea mea este aceeasi ca a lui Kitsune.Ma rog, nu e treaba mea.
Sus In jos
iullyk
iullyk
Membru nou

Membru nou

Sex : masculin
Mesaje : 2
BStars : 4562
Varsta : 27
Anime preferat : One Piece

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:40 am

Jackie Chan Adventures-95ep
Air Master-26ep
Baki The Grappler-48ep
Project ARMS-52ep
Bamboo Blade-26ep
Flame Of Recca-42ep
Samurai Deeper Kyo-26ep
Soul Hunter-26ep
Kekkaishi-52ep
The Law of Ueki-51ep(super animeu)
Shura no Toki: Age of Chaos-26ep
ikki tousen
Sunt cam multe daca va place ceva puteti alege.Si io zic ca Naruto Shippuden n-are rost sa-l incepeti.E deja tradus/
Sus In jos
Schwanhild
Schwanhild
BlezingStar

BlezingStar

Sex : masculin
Mesaje : 29
BStars : 4591
Varsta : 28
Localizare : Relativ simpla
Anime preferat : Code Geass

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:41 am

Auziti,ma bag si eu,e firea mea (trolololol) da voi doi (Ice si Kitsune) nu faceti decat sa va certati.Sa traduceti ce "va place voua"?Ok sunt de acord,dar ce unuia nui place altuia nui face (parca asa era proiectul).
Ca sa nu mai fie cearta.Puneti niste animeuri care "va plac voua" la un sondaj de opinie.Il lasati 1 saptamana doua si vedeti ce iese.Fara audienta ne pierdem..
Sus In jos
Ice0Age
Ice0Age
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 21
BStars : 4636
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece și Hitman Reborn

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:48 am

Dincontra Naruto o sa aduca lumea. plus ca nu inteleg ce e asa mare lucru ? Ramane naruto fratilor si gata ce tot atat tam tam
Sus In jos
ionutz93
ionutz93
Membru nou

Membru nou

Sex : masculin
Mesaje : 1
BStars : 4561
Varsta : 31
Anime preferat : Dragon Ball Z

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:05 am

Vreau sa intreb si eu ceva,daca se mai poate traduce Kurokami THE Animation ,l-am cautat pe mai multe fansub-uri dar nu am gasit decat pana la ep 10.
Sus In jos
EdmondN1
EdmondN1
Membru nou

Membru nou

Sex : masculin
Mesaje : 3
BStars : 4563
Varsta : 28
Anime preferat : Code Geass, Code Geass R2

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:15 am

Din partea mea, traduceti ce anime vreti, eu v-am dat cateva opinii care sa aduca multimea, eu stiu engleza, deci .. Smile Ai dreptate, in aceea categorie sa traduceti ce va place. Ca altfel nu mai traduceti nici voi din placare & va apreciez munca.
Sus In jos
MrGaby
MrGaby
Asistent

Asistent

Sex : masculin
Mesaje : 136
BStars : 4799
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti
Anime preferat : Bleach

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: mda   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:19 am

ma bucur ca vrei sa faci asta dar eu unul cred ca ar fi o pierdere de timp ca aceste animeuri sunt traduse deja... pe tot netul si nu are rost dar daca iti place si vrei fa cea ce iti doresti. eu zic ca ar fi mai bine sa traducem alte animeuri care nu le gasim pe alte siteuri asa de usor...
Sus In jos
http://blezingstar.ucoz.com
Ice0Age
Ice0Age
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 21
BStars : 4636
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece și Hitman Reborn

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:23 am

Nu pierdem nimic daca traducem naruto .
Sus In jos
ShaoZhen
ShaoZhen
Membru nou

Membru nou

Sex : masculin
Mesaje : 1
BStars : 4563
Varsta : 32
Anime preferat : Naruto Shippuden

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 10:04 am

Oricare de mai sus ar fi bun....
Naruto Shippuden e deja la zi pe mai multe fansuburi....
Ma rog...
Bft in Continuare...
Sus In jos
TSUNA
TSUNA
Substitute Shinigami

Substitute Shinigami

Sex : masculin
Mesaje : 618
BStars : 5220
Varsta : 29
Localizare : Targu Frumos
Anime preferat : Katekyo Hitman Reborn!

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 1:10 pm

iullyk cam are dreptate yo as dori Dragom Drive pentru ca nimeni mai traduce acest proiect
Sus In jos
http://jocuri-online.forumulmeu.ro/
kamikaze
kamikaze
Membru nou

Membru nou

Sex : masculin
Mesaje : 1
BStars : 4561
Varsta : 33
Anime preferat : bakuman, etc.

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 2:50 pm

off: in primul rand , nu prea inteleg de ce ai luat hotarare de a traduce Naruto Shippuden .
in al doi-lea rand , tin sa te contrazic in legatura cu afirmatia care ai facut-o "Dincontra Naruto o sa aduca lumea...". Deoarece Naruto Shippuden este tradus la zi de 2 mari fansub-uri ( sunt sigur ca le stii si tu) , iar traducerea este ireprosabila ,plus ca aceste 2 fansub-uri traduc acest anime de mult timp si dejea si-au format un public care urmaresc Naruto la ei . Din aceasta cauza nu o sa ai mare succes la public.
Nu zic , ca e o pierdere de timp ,sau ceva de genul, ca il traduci.
Si sunt sigur ca daca iti spun eu sa altii sa nu il mai traduci, nu o sa te faca sa te razgandesti. E munca ta si e din pasiune asa ca iti respect decizia luata, si cu ocazia asta vreau sa inchid subiectul "Naruto Shippuden".
Asa ca le zic si celorlalt care vor sa posteze aici sa numai deschida subiectul "Naruto Shippuden". Ahh, am facut un off cam mare, scuze. hihihi Very Happy

on: propun sa traduceti Rinne no Lagrange sau Mouretsu Pirates sunt 2 animeuri noi, au inceput sa apara in luna Ianuarie.
Rinne no Lagrange are 12 episoade si in prezent este finalizat. Iar sezonul 2 apare in luna iulie.
Mouretsu Pirates are 26 episoade .
Daca nu , asteptati ca in Aprilie se anunta o gramada de noi anime-uri
Iar daca nu va convine propunerea mea si doriti sa traduceti ce vreti voi , atunci ,luati in vedere ideea lui Schwanhild . pe care o sustin si eu. Sunt sigur ca multi altii o sa fie de acord, si asa "impacati si capra si varza".
Toate cele bune in continuare.
Sus In jos
D3LuX3
D3LuX3
Membru nou

Membru nou

Sex : masculin
Mesaje : 1
BStars : 4560
Varsta : 28
Anime preferat : One Piece

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 11:33 pm

Nu are rost sa traduceti un anime ce este tradus la zi ....
Din cate am vazut ati furat episoade de pe alte saituri si le-ati pus aici Wink)
Nu va acuz cu nimic pt ca asa fac toti Wink
Dar sincer dak vreti sa va apucati de o alta serie ...
Naruto trebuie scos din discutie Wink
In schimb va voi propune eu cateva anime-uri Wink
1 . Gto = Great Teacher Onizuka
Aci sunt traduse doar primele 7 episoade .... are 43 Episoade Very Happy
2 . Ikki Tousen
Aici sunt traduse doar primele 3 episoade ... are 13 episoade Wink
3 . Unimeka no naku koro ni
Aici ati tradus voi cateva episoade si l-ati lasat balta nus din ce motiv Wink)
4 . Kyoukai Senjou no Horizon
Aici sunt traduse primele doua episoade pe alt site ... dar aia nu mai traduc la el ...
Adik mai traduc un episod la cateva saptamani este pacat de seria asta Wink


Atata ... Putei sa va uitati la ele si dak vreti alegeti unul Wink
Dar doar ca sa stiti genurile lor sunt foarte rare Wink)
Sus In jos

Continut sponsorizat



Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Empty
MesajSubiect: Re: Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden   Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden Icon_minitime

Sus In jos
 

Începerea Traduceri Anime-ului Naruto Shippuden

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

 Subiecte similare

-
» Naruto Shippuden
» Discutii Naruto Anime
» Naruto Shippuuden AMV-Naruto vs Kyuubi
» Anime Battle Royal 1
» Anime Battle Royal 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Prima categorie :: Administrare :: Anunţuri-