Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 History's Strongest Disciple Kenichi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ice0Age
Ice0Age
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 21
BStars : 4636
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece și Hitman Reborn

History's Strongest Disciple Kenichi  Empty
MesajSubiect: History's Strongest Disciple Kenichi    History's Strongest Disciple Kenichi  Icon_minitimeLun Mar 26, 2012 4:52 am



History's Strongest Disciple Kenichi  1332637848993

Seria a fost difuzata pentru prima oara pe 9 august 2002, un anime care este, în mare parte despre arte marţiale. Îl avem pe protagonistul Shirahama Kenichi, un băiat foarte simplu, fricos, slab, timid şi nesigur pe sine, care are nevoie de o carte cu instrucţii pentru tot ceea ce face şi pentru orice situaţie. Viaţa lui se schimbă însă când o întâlneşte pe noua sa colegă, Miu Furinji, o fată care este antrenată de copil în artele marţiale, de care acesta se îndrăgosteşte. Cei doi devin prieteni iar Kenichi decide să meargă la Dojo-ul lui acesteia, Ryozanpaku pentru a deveni puternic ca ea şi pentru a se putea apăra pe sine, dar şi pe cei mai slabi ca el. Acel Dojo însă nu este unul oarecare, ci o şcoală de arte marţiale unde se află cei mai puternici maeştri ai lumii. Aceştia încep să-l antreneze pe Kenichi aplicând nişte antrenamente absurd de grele şi haioase în acelaşi timp. Kenichi încetul cu încetul creşte, la fel cum creşte şi reputaţia lui la şcoală dar şi problemele din cauza acestora. Fiindcă în acea şcoală sunt mulţi delincvenţi, şi unii dintre ei aparţin chiar unei organizaţii de delincvenţi luptători numită Ragnarock. Odată ce Kenichi reuşeşte să-l înfrângă pe cineva dintre ei, alţii vor fi trimişi să-l elimine sau să-l recruteze pe Kenichi pentru Ragnarock.




Sus In jos
Kitsune
Kitsune
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 316
BStars : 5017
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece

History's Strongest Disciple Kenichi  Empty
MesajSubiect: Re: History's Strongest Disciple Kenichi    History's Strongest Disciple Kenichi  Icon_minitimeLun Mar 26, 2012 5:34 am

Superb acest anime, mi-a plăcut foarte mult Smile.
Sus In jos
https://blezingstar.forumgratuit.ro
Ice0Age
Ice0Age
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 21
BStars : 4636
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece și Hitman Reborn

History's Strongest Disciple Kenichi  Empty
MesajSubiect: Re: History's Strongest Disciple Kenichi    History's Strongest Disciple Kenichi  Icon_minitimeLun Mar 26, 2012 6:39 am

da chiar seamănă în anumite părți cu Hitman Reborn ))
Sus In jos

Continut sponsorizat



History's Strongest Disciple Kenichi  Empty
MesajSubiect: Re: History's Strongest Disciple Kenichi    History's Strongest Disciple Kenichi  Icon_minitime

Sus In jos
 

History's Strongest Disciple Kenichi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Animeuri :: Ploturi-