Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Monkey D. Luffy

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Kitsune
Kitsune
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 316
BStars : 5017
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece

Monkey D. Luffy  Empty
MesajSubiect: Monkey D. Luffy    Monkey D. Luffy  Icon_minitimeDum Mar 25, 2012 5:22 am

Monkey D. Luffy

Monkey D. Luffy  QA1Un

Este personajul principal din One Piece.


Informații Generale

Prima Apariție: Cap. 1, Ep. 1
Afilieri: Straw Hat Pirates
Ocupații: Căpitan, Pirat


Informații Personale

Zi de naștere: 5 Mai
Vârstă: 19 ani
Înălțime: 172 cm


Căutat

Monkey D. Luffy  230px-Luffy-wanted


Mort sau Viu

Recompensă: Monkey D. Luffy  Beli400.000.000


Devil Fruit

Nume în japoneză: Gomu Gomu no Mi
Semnificație: Cauciuc
Tip: Paramecia


Aspect

Luffy este celebru datorita palariei de paie pe care a primit-o cand era mic de la legendarul pirat "red hair" Shanks [caruia i-a promis sa i-o returneze]. Costumul sau este asemanator cu al idolului sa idolul sau purtand pantaloni scurti (desi ai sai sunt multi mai scurti ca ai lui Shanks) si sandale. Dintr-un anumit motiv, poarta acelasi costum aproape toaea seria. Diferit de ceilalti camarazi ai sai.Luffy mai poata alte costume rar si in functie de clima (ca o haina de iarna pe insula drum si roba de desert in Alabasta). De notat in Enies Lobby poarta pantaloni negri pentru ca au buzunare largi si isi poate pune mancarea, in Thriller Bark poarta vesta portocalie cu pantaloni rosii, in pelago poarta vesta albastra iar mai recent in serie a fost vazut purtand vesta verzui albastra si pantaloni rosii. Oricum orice ar purta ,oriunde ar merge poarta intodeauna palaria de paie. La inceput in timpul luptelor palria ii zbura de pe cap si trbuie sa io deie cuiva sa o tina. Pentru ai nui mai zbura palaria a inceput sa foloseasca o bretea. Eiichiro Oda creatorul lui one piece a spus ca animalul reprezentiv al lui luffy este maimuta, deasemenea Oda a mai spus ca Luffy mai este reprezentat se culoare rosie si miroase a carne.


Personalitate

Luffy este capitanul echipei "Straw Hat Pirates". La prima vedere, Luffy nu pare a fi foarte inteligent, de multe ori pare să vadă lucrurile în mod copilăresc şi poate fi uşor uimit de cele mai simple lucruri. Îi place să-şi bata joc de imperfecţiunile şi de alte trăsături de caracter ale celorlalti, cu toate că el rar e peste ei, totusi are are calitati inascute de lider


Relatii echipaj

Monkey D. Luffy, Nami , Roronoa Zoro, Usopp Aka Sogeking - regele lunetist, Sanji, Tony Tony Chopper, Nico Robin, Franky, Brook.


Relatii prieteni

Este foarte bun prieten cu Shanks dupa ce acesta la salvat de un monstru marin pe cand Luffy era un copil si la plecare Luffy ia promis ca-si va face un echipaj mai puternic , si ca il va invinge pe Shanks si va deveni si regele piratilor . Luffy se inprieteneste cu majoritatea oamenilor cu care se intalneste in calatoria sa , care normal se tem de el pentru ca este pirat dar dupa ce il cunosc pe el si echipajul lui numai se tem. Koby prima persoana care a intalnito in calatoria sa, aducand la cunostinta ca este in marina, ei fara doar si poate se vor lupta candva, se considera unul pe altul prieteni, Luffy fiind acela ce la incurajat sa intre in marina. Luffy si-a facut o rivalitate prieteneasca cu balena Laboon.Dupa ce i-a pictat steagul sau cap ,ia promis ca vor termina lupta data viitoare cand va veni. Luffy este bun prieten cu Vivi care a fost in echipajul sau pe tot parcusul "Alabasta saga", si este cosiderat un membru de onoare al echipajului Straw Hat. De asemenea este prieten cu Bon Kurei (pe care la intrebat in viitor daca vrea sa faca parte din echipajul lui)dupa ce Bon Kyrei si-a cerut scuze pentru problemele pe care le-a creat in Alabasta. De curand acesta a devenit prieten cu surorile Gorgon desi acestea au incercat sa-l ucida pentru ca ia vazut semnul pe pe spatele lui Boa Hancock. Semnul fiind semnul Tenryuubito, dovedind ca au fost sclave candva.A ramas prieten si cu populatia Amazon Lili. In Impel Down sa imprietenit cu Ivankov si Inazuma care de curand il ajuta pe Luffy sa-l salveze pe fratele lui Ace cei doi fiind camarazi al tatalui lui Luffy Dragon. De notat Luffy are conexiuni cu unele din cele mai puternice organizati si persoane ca armata revolutionara , marina si Whitebeard. Aceste conexiuni datorita familiei sale faimoase. in afara de familia sa mai are conexiune cu Shanks, Rayleigh, Boa Hancock, Jinbei, Coby, si Helmeppo in consecinta cu un Yonkou, the Shichibukai, si din nou cu Marina.


Duşmani

Marina a inceput sa-l ia in serios pe Luffy dupa ce acesta la invins pe capitanul "Axe-Hand" Morgan si pe capitanul pirat Buggy, amiralul pirat Don Krieg sau omul peste Arlong.Prima recompensa pe capul lui de 30.000.000 de beli s-a pus dupa ce a invins pe Arlong.100.000.000 dupa cela invins pe Shichibukaiul Crocodile.300.000.000 dupa ce a invadat Enies Lobby a declarat razboi guvernului la invins pe agentul CP9 Rob Lucci. Luffy are si cativa rivali Trafalgar Law si Eustass Kid care totusi il respecta pentru ca le-a spus ca el va fi cel ce va gasi One PIece. Ei s-au inteles in termeni buni si au fost decacord sa se intalneasca din now in lumea noua.

Fructul diavolului

Luffy a capata puteri extraordinare de asi intinde corpul dupa ce a mancat din Gomu Gomu no Mi (guma- guma) care este unul din legendarele fructele diavolului. Dupa zece ani de antrenament Luffy a suplimentat puterea fructului cu forta , agilitate sicreativitate in lupta. De notat Luffy nu su poate intinde automat ca supereroi(Mr. Fantastic sau Plastic Man) trebuie sa depuna un anumit efort pentru a se intinde. Este imun la atacurile fizice ,gloante ,electricitate putand sa respiga chiar si giulele de tun. Are slabiciune armele taioase se ascutite. Este cunoscut ca Luffy nu are nici o frica. Ca toate fructele divolului nu poate sa innoate(desi inceaca intotdeauna cate un sport nautic) si este afectat de Kairoseki piatra marii. Mai poate fi afectat de atacurile nonfizice cum ar fi exploziile, flacari, gaz otravitor, inghetare sau dezhidratare.


Ultima editare efectuata de catre Kitsune in Mar Mar 27, 2012 8:43 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://blezingstar.forumgratuit.ro
dannu
dannu
Membru

Membru

Sex : masculin
Mesaje : 13
BStars : 4573
Varsta : 93
Anime preferat : One piece,Ichiban Ushiro no Daimaou, mai sunt...

Monkey D. Luffy  Empty
MesajSubiect: Re: Monkey D. Luffy    Monkey D. Luffy  Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:37 am

nu cred ca ar trebui sa critic dar...
are 19 ani
recompensa ca si pe afis...400 de milioane
in rest super caracterizare si ms pt informatile noi pe care le-am citit
Sus In jos
Kitsune
Kitsune
Administrator

Administrator

Sex : masculin
Mesaje : 316
BStars : 5017
Varsta : 29
Anime preferat : One Piece

Monkey D. Luffy  Empty
MesajSubiect: Re: Monkey D. Luffy    Monkey D. Luffy  Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 8:44 am

Mulţumesc că mi-ai zis, am editat Smile.
Sus In jos
https://blezingstar.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat



Monkey D. Luffy  Empty
MesajSubiect: Re: Monkey D. Luffy    Monkey D. Luffy  Icon_minitime

Sus In jos
 

Monkey D. Luffy

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Animeuri :: Discuţii Animeuri :: One Piece :: Comoara cunoştinţelor-